Najpiękniejsze świąteczne światełka

Aby poczuć świąteczny nastrój, najlepiej wybrać się na spacer po pięknie oświetlonych ulicach. Jest kilka miast, które robią wszystko, aby zapewnić jak najładniejsze dekoracje zimowe ku radości turystów. Tripsta.pl prezentuje 5 miejsc, w których można podziwiać najpiękniejsze światła uliczne na świecie.

  1. Warszawa, Polska

Trakt Królewski w Warszawie to popularna trasa na zimowe spacery. Nie bez powodu – co roku rozświetlają go przepiękne światełka zawieszone na drzewach wzdłuż ulic, instalacje świąteczne takie jak olbrzymie bombki choinkowe czy oświetlony pociąg, w którym można usiąść. Co więcej, na te Święta miasto przygotowało nowe dekoracje, w tym ogromną choinkę przed Zamkiem Królewskim.

  1. Londyn, Wielka Brytania

Co roku angielska stolica przystraja swe ulice w niezapomniane dekoracje. Wśród obowiązkowych atrakcji znajdują się: Carnaby Street i bożonarodzeniowa wystawa w zabytkowym domu towarowym Liberty London, świąteczne światła w Królewskich Ogrodach Botanicznych w Kew czy efektowne figury świetlne nad ulicami Regent’s Bond i Oxford Street. W tym roku nad przejeżdżającymi samochodami i czerwonymi autobusami będą czuwały piękne, błyszczące anioły.

  1. Nowy Jork, USA

Znane z rozmaitych filmów i seriali dekoracje świąteczne wokół kompleksu Rockefeller Center należą do najbardziej rozpoznawalnych na świecie. To także miejsce chętnie odwiedzane przez turystów, którzy z pobliskiego lodowiska mogą podziwiać niezwykłą choinkę w całej okazałości.

shutterstock_246876979

  1. Edynburg, Wielka Brytania

Ulica Światła to niesamowita instalacja świąteczna organizowana w Edynburgu. W zeszłym roku powstała po raz pierwszy i dzięki ogromnemu zainteresowaniu turystów w te Święta możemy podziwiać ją znowu. Instalacja przedstawia budowle – bramy, fasady zamku – wykonane w całości z kolorowych światełek. Wstęp jest bezpłatny, wcześniej należy jednak zarezerwować wejściówkę.

  1. Tokio, Japonia

W tym przypadku mowa raczej o dekoracjach zimowych niż świątecznej iluminacji, co wcale nie czyni ich mniej widowiskowymi. Warto odwiedzić instalację Starlight Garden w parku znajdującym się centrum miasta – jej powierzchnię pokrywa aż 280 tysięcy świetlówek LED sterowanych cyfrowo. Szczególną popularnością cieszą się 24 grudnia, gdy pary wspólnie świętują Wigilię, pijąc szampana i oglądając światełka. Koniecznie trzeba też zobaczyć zimową iluminację w centrum handlowym Caretta SHIODOME, która jest po prostu fantastyczna!

shutterstock_344732051

Planujesz wycieczkę do jednego z tych miast? W serwisie tripsta.pl znajdziesz najlepsze oferty biletów lotniczych. Znasz miasto, w którym iluminacje świąteczne są jeszcze piękniejsze? Napisz do nas – chętnie je poznamy.

Leave a comment