Ferie zimowe: dokąd najlepiej wybrać się na narty

Jeśli nadal zastanawiasz się, dokąd wyjechać na narty, nie musisz się już martwić. Po prostu zobacz propozycje biura tripsta.pl, które wybrało najlepsze ośrodki narciarskie w Europie oferujące zróżnicowane trasy zjazdowe i obfitujące w śnieg idealny do szusowania.

Zell am See-Kaprun, Austria

Położone nad malowniczym jeziorem miasto Zell jest znakomitym ośrodkiem na rozpoczęcie przygody ze sportami narciarskimi. Zell am See oferuje łagodne stoki, idealne dla początkujących, jednak w ramach tego samego skipassu odwiedzający mogą wybrać się do pobliskiego miasteczka Kaprun u stóp lodowca Kitzsteinhorn, gdzie bardziej doświadczonych narciarzy czeka porządna dawka adrenaliny.

Val Thorens, Francja

Val Thorens znajduje się w Dolinie Tarentaise w Alpach Francuskich – to najwyżej położony (3 230 m n.p.m.) ośrodek narciarski na naszym kontynencie. Dzięki korzystnym warunkom jest zwykle otwarty od połowy listopada do początku maja, czyli dłużej niż trwa przeciętny sezon narciarski. Ośrodek jest częścią regionu Trzech Dolin, który oferuje łącznie 600 kilometrów stoków i 143 wyciągi różnego rodzaju.  W dolinach tych można podziwiać zróżnicowane krajobrazy stanowiące malownicze tło dla przejażdżek: od wysokogórskich urwisk poprzez alpejskie polany po zalesione zbocza. To także wyjątkowa gratka dla freeriderów, którzy mogą poszusować do woli w przestrzeni między wyznaczonymi trasami.

shutterstock_176928479

Zermatt, Switzerland

Obfitujący w zaśnieżone stoki położone w cieniu najbardziej malowniczego szczytu Alp – Matterhornu – Zermatt to idealny kierunek dla narciarzy i snowboardzistów na każdym poziomie. Ośrodek słynie ze świetnych, często modernizowanych wyciągów i wspaniałej infrastruktury dla miłośników sportów zimowych. Narciarze znajdą tu ponad 350 km stoków, w tym także nieoznakowane zbocza popularne wśród poszukiwaczy przygód. Ponadto na odwiedzających Zermatt w sezonie zimowym czeka moc innych atrakcji – w regionie znajduje się mnóstwo znakomitych restauracji, barów i kawiarni, które przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym.

shutterstock_254090041

St. Anton, Austria

St. Anton to raj dla narciarzy – ośrodek położony jest w samym sercu Arlbergu, jednego z najbardziej zaśnieżonych regionów Austrii, i oferuje fantastyczne warunki do zjazdów. Na miłośników białego szaleństwa czeka tu 340 km tras narciarskich i 200 km nieoznakowanych stoków, a także obszar o powierzchni 55 km2 dla najbardziej doświadczonych narciarzy szukających ekstremalnych wrażeń. Co więcej, samo miasteczko St. Anton urzeka zabytkową architekturą i może poszczycić się doskonałymi sanatoriami, w których można zregenerować się po aktywnym dniu na stoku.

Planujesz ferie zimowe? Pamiętaj, że w serwisie tripsta.pl znajdziesz najlepsze oferty biletów lotniczych. Napisz nam, jakie są Twoje ulubione ośrodki narciarskie – chętnie je poznamy.

Leave a comment