10 powodów, dla których Sycylia to najlepsze miejsce na wakacje

Idealne wakacje? Na pewno na Sycylii, najbardziej czarującej wyspie Morza Śródziemnego. Ci, którzy już tam byli, doskonale wiedzą, czemu wizyty w tej części kontynentu stają się nałogiem. Dla tych, którzy jeszcze na Sycylię nie dotarli, przygotowaliśmy 10 powodów, dzięki którym zrozumieją dlaczego wizyta na wyspie to szansa na najlepsze wakacje życia.

prizzi-714219_960_720_httpspixabay.complprizzi-wie%C5%9B-bergdorf-sycylia-714219

1. Najlepszy sezon na wyjazd na Sycylię trwa… cały rok. Wyspa ma unikalną zaletę i nie jest miejscem wyłącznie na letnie plażowanie, ale oferuje dobrą pogodę i wspaniałe atrakcje również przez pozostałe miesiące. Oczywiście najwięcej podróżnych pojawia się w lipcu i sierpniu. Wtedy też bardzo rosną ceny. Jednak na Sycylię można jechać nawet zimą. Wtedy też z pewnością nie zawiedzie!

2. Nie da się tam nudzić. Najlepszy sposób na zwiedzanie Sycylii to wypożyczenie samochodu. Dzięki temu można się wygodnie i szybko przemieszczać po krainie dobrego wina, pysznego jedzenia i zapierającej dech w piersiach kultury. Każdy kto chciałby wypuścić się dalej, może również wybrać się promem na jedną z pobliskich wysp.

3. Niezliczone opcje zakwaterowania. Mieszkańcy Sycylii utrzymują się głównie z turystyki. W związku z tym na całej wyspie nie brakuje miejsc do przenocowania (oczywiście, jeśli rezerwuje się je z odpowiednim wyprzedzeniem). Należy jednak pamiętać, że szukając noclegów na lipiec i sierpień, trzeba się liczyć z dość wysokimi cenami.

4. Musisz wziąć co najmniej dwa tygodnie urlopu. Aby odwiedzić przynajmniej najważniejsze i najbardziej popularne miejsca na wyspie potrzebujesz minimum 14 dni. Jeśli chcesz dużo się przemieszczać, należy zaplanować pobyt np. w maju lub wrześniu, kiedy temperatura jest dość wysoka, ale nie jest bardzo upalnie i nie trzeba spędzać całych dni nad morzem. Najlepsze rozwiązanie to zaplanowanie objazdu po zachodniej lub wschodniej części wyspy. W końcu zawsze  można wrócić za rok 😉

5. Będąc na Sycylii można doświadczyć prawdziwej kultury śródziemnomorskiej. Greckie świątynie, normańskie kościoły i barkowe pałace – wszystko to i wiele więcej można zobaczyć właśnie na włoskiej wyspie. Sycylia to synonim sztuki przez duże “S” – swoje korzenie na wyspie ma wielu poetów, pisarzy, filozofów, intelektualistów, architektów czy też malarzy.

lipari-1433566_960_720_httpspixabay.compllipari-sycylia-morze-charakter-1433566

6. Możesz doświadczyć tam odrobiny luksusu. Na wymarzone wakacje można bowiem wybrać uroczy hotel w pięknym otoczeniu lub luksusowy kurort w Taorminie, najpiękniejszym mieście na wyspie, często nazywanym “Perełką Sycylii”.

7. Sycylijska kuchnia to z pewnością dania, dla których warto dużo poświęcić. Dzięki wpływom różnych kultur i narodowości, sycylijskie jedzenie to prawdziwa mieszanka – kuchnia fusion – w której odnaleźć można inspiracje francuskie, arabskie a nawet afrykańskie. Poza tym jest jeszcze jeden ważny aspekt gastronomicznej podróży na Sycylię… wino! Można je pić w jednej z urokliwych restauracji lub udać się na wycieczkę tematyczną po wyspie, poświęconą właśnie temu trunkowi.

8. Uliczne targowiska to sposób na życie. Jesteś fanem kosztowania niepowtarzalnego jedzenia z ulicznych straganów obsługiwanych przez niezwykle energetycznych handlarzy? Sycylia to zdecydowanie miejsce dla Ciebie. Możesz być pewien, że znajdziesz na wyspie coś, czego Twoje kubki smakowe nigdy nie zapomną.

9. Sycylijska mafia naprawdę istnieje, chociaż mieszkańcy wysypy starają się nie przyznawać do jednego z najbardziej rozpoznawalnych symboli wyspy. Stworzyli nawet muzeum  Anti-Mafia w Corleone. Pamiętaj więc, żeby raczej nie nadużywać słowa na “m” w towarzystwie Sycylijczyków.

10. Na Sycylii znajdują się aż dwa z trzech aktywnych włoskich wulkanów – Stromboli i Etna. Ostatni z nich jest najwyższym aktywnych wulkanem w Europie, który ożywia się prawie każdego roku. Fakt ten bardzo cieszy mieszkańców, ponieważ żyzne wulkaniczne gleby to doskonałe podłoże pod uprawy rolnicze, wliczając w to winorośle. Właśnie z ich owoców powstają jedne z najlepszych win produkowanych w całym regionie.

Jeśli planujesz wyjazd na Sycylię, poszukaj biletów w atrakcyjnych cenach na  tripsta.pl. Jeśli już byłeś na wyspie i masz pomysł na kolejne powody, dla których warto tam pojechać, podziel się nimi w komentarzach. Nie możemy się doczekać!

italy-94938_960_72_httpspixabay.complw%C5%82ochy-sycylia-taormina-etna-949380

Leave a comment