Sierpień w Rio de Janeiro

Blisko pół miliona osób odwiedzi Rio de Janeiro w sierpniu, aby wziąć udział w jednym z największych wydarzeń sportowych roku. Dla tych, którzy planują odwiedzić Rio, żeby wspierać sportowców swoich ulubionych dyscyplin, przygotowaliśmy krótki przewodnik po najgorętszych miejscach w mieście.

Co robić pomiędzy wydarzeniami sportowymi?

Po pierwsze, w Rio de Janeiro znajduje się ok. 80 km zachwycających plaż, i nawet w sierpniu, który w Brazylii jest miesiącem zimowym, woda zachowuje średnią temperaturę ok. 20 stopni. Dlatego opalanie się i korzystanie z bogactwa sportów wodnych będzie obowiązkowym punktem pobytu.

Rio Copacabana

Jednak nie można zapomnieć o innych atrakcjach miasta. Warto wziąć udział w roda de samba, czyli pokazie samby na żywo. W każdy poniedziałkowy wieczór entuzjaści gatunku spotykają się w dzielnicy Pedra do Sal – historycznym i religijnym centrum miasta.

Samba-da-Ouvidor

Fot.: diariodorio.com

Żeby wykorzystać pobyt w Rio de Janeiro w pełni, warto udać się również na wspinaczkę po Corcovado – szczycie, który słynie z 38 metrowej  figury Jezusa wznoszącej się nad panoramą miasta.


shutterstock_280109546

Co zobaczyć w Rio?

W Rio de Janeiro miłośnicy sztuki znajdą aż 79 różnych muzeów. Warto odwiedzić m.in. niepowtarzalne Museu do Amanha (Muzeum Jutra), które zapiera dech w piersiach niespotykaną architekturą i bogatą kolekcją związaną z techniką i nauką. Inny ciekawy zbiór znajduje się w Instituto Moreira Salles, gdzie do odkrycia jest pełen przekrój brazylijskiej sztuki – fotografii, literatury, sztuk wizualnych i muzyki. Nie należy zapominać o Centro, gdzie natrafić można na liczne zabytki i kościoły. Będąc w tej dzielnicy w niedzielę, warto odwiedzić Mosteiro Sao Bento – kościół, w którym zakonnicy podczas mszy odśpiewują chorały gregoriańskie.

shutterstock_361142642

Dla entuzjastów natury najlepszym wyborem będzie spacer po ogrodzie botanicznym, gdzie hodowanych jest ponad 6500 różnych gatunków roślin lub obejrzenie zachodu słońca z popularnego półwyspu Arpoador. Piękny widok na zatokę rozpościera się również z charakterystycznego dla miasta szczytu o wdzięcznej nazwie „Głowa Cukru”, na który można wjechać kolejką linową lub wejść wybierając jedną z 270 tras wspinaczkowych.

rio-de-janeiro-brazil

Jak jeść jak cariocas?

Jeżeli chcesz poczuć ducha Rio de Janeiro, jedz tak jak jego mieszkańcy. W porze śniadania odwiedź lokalne botecos – połączenie piekarni, kawiarni i sklepu, w których można spróbować wyśmienitej kawy i przekąsić coś małego, jak popularne placki z  tapioki. Lokalna kuchnia słynie również churrascarias, czyli wielu rodzajów grillowanego na drewnie mięsa, które będzie odpowiednim pomysłem na obiad. Jako przekąski w ciągu dnia należy spróbować popularnych galaretek owocowych lub pastel – smażonego ciasta z farszem: mięsem, serem lub warzywami. Koniecznie należy też skorzystać z bogactwa barów ze świeżymi sokami oraz choć raz wypić prawdziwą Caipirihnę – brazylijski koktajl znany na całym świecie, którego bazą jest regionalny alkohol Cachaça.

caipirinhar

Fot.: cdn.evbuc.com

Jeżeli planujesz odwiedzić Brazylię na tripsta.pl znajdziesz najlepsze oferty lotów. Może chciałbyś polecić jakieś inne miejsce w Rio de Janeiro, które po prostu trzeba odwiedzić? Podziel się nim w komentarzach!

Leave a comment