Podróże z dala od zgiełku tłumów

Jeśli zastanawiałeś się, dokąd pojechać, żeby nie znaleźć się w tłumie turystów, przeczytaj naszą listę najrzadziej odwiedzanych krajów na świecie.

Nieskażona kultura Butanu

Ten niewielki kraj, położonym między Chinami i Indiami, przez setki lat zdołał uchować się od wszelkich zewnętrznych wpływów. Zarówno dzięki górzystemu ukształtowaniu terenu, jak i polityce izolacyjnej państwa. Nawet dziś, żeby odwiedzić Butan podróżni muszą otrzymać wizę oraz wybrać jedno z akredytowanych przez państwo biur podróży. Jednak naprawdę warto się potrudzić o administracyjne pozwolenia, ponieważ przyjazd przeniesie podróżnych w zupełnie inny świat. Turyści mają szansę poznać prawdziwą, wielowieczną kulturę kraju wraz z jej nieodkrytą na świecie kuchnią, tradycyjnymi rytuałami czy strojami. Aby dowiedzieć się więcej o możliwościach wyjazdu do Butanu, odwiedź: http://www.tourism.gov.bt/

shutterstock_389892013

Liechtenstein dla aktywnych

Królestwo zamieszkiwane jest przez niewiele ponad 35 000 osób i jest jednym z najmniejszych państw na naszej planecie. Będzie więc doskonałym wyborem dla turystów poszukujących prawdziwego spokoju i ciszy. Jednak Liechtenstein oferuje także niezwykle bogatą ofertę dla podróżnych poszukujących aktywnego wypoczynku. Można tu znaleźć wiele zachwycających górskich tras, podobnie jak ścieżek rowerowych. Na odważniejsze osoby czekają także idealne warunki na paralotniarstwo. Jeżeli poszukujesz niezwykłych atrakcji, sprawdź trasę orłów – wycieczkę, podczas której spotkasz tych majestatycznych przedstawicieli przestworzy w ich naturalnym środowisku.

csm_schloss-vaduz-liechtenstein-1140x410_89b0088273

Fot.: http://www.liechtenstein.li/

Nieodkryte skarby San Marino

San Marino to kolejne niezwykłe miejsce na mapie Europy. Poza Watykanem, jest jedynym państwem stanowiącym enklawę na terytorium innego kraju – Włoch. Jest również jednym z państw, które utrzymało swoje granice z okresu rozdrobnienia Europy w XV wieku. Najbardziej charakterystycznym punktem na mapie Sn Marino będzie z pewnością zapierający dech w piersiach Zamek Vaduz przylegający do skalistego szczytu.

San-Marino-italy-5-XL

Fot.: http://travelphotos.picturetheplanet.com/

Odkryj wyspy Pacyfiku w Kiribati i Tuvalu

Możliwe, że część z nas nawet nie wie o istnieniu tych dwóch maleńkich państw przycupniętych między falami oceanu. Równie możliwe, że ciężko będzie znaleźć dogodne połączenie lotnicze z tymi wyspami, do których lata tylko jedna linia lotnicza (Air Pacific). Jednak pobyt tam z pewnością zapewni dużo przestrzeni, idealne warunki do nurkowania i gościnność rdzennych mieszkańców. Co ciekawe, Kiribati znane jest jako państwo najbardziej zagrożone zatopieniem – jeśli stan wód będzie stale się podnosił, woda całkowicie pochłonie Kiribati. Może to już ostatnie szansa na odwiedziny?

Tuvalu Island (7)

Fot. http://www.oceanislandtravel.com/

Truman Show w rzeczywistości, czyli wizyta z Korei Północnej

Nie każdy pomyślałby o odwiedzeniu Korei Północnej, mimo że jest to całkowicie legalne i możliwe. Wyjazdy organizowane są jednak w całości przez koreańskie biura podróży, które najpierw akceptują kandydaturę podróżnych, później przygotowują plan pobytu. Już na miejscu turysta jest oprowadzany przez dwóch koreańskich przewodników (którzy pilnują turystę i siebie wzajemnie). Nie można liczyć więc nawet na odrobinę spontaniczności – trasy są z góry zaplanowane, trzeba zaakceptować wszystkie obostrzenia jak np. robienie zdjęć jedynie wybranym obiektom, czy składanie kwiatów w wyznaczonych miejscach. Z pewnością jednak wizyta w Korei będzie przeżyciem zmieniającym postrzeganie świata. Żeby trochę lepiej zrozumieć niepowtarzalność Korei Północnej polecamy powieść, która zdobyła Pulitzera – Syn zarządcy sierocińca, która oddaje unikalność tego miejsca.

shutterstock_95291782

Jeżeli szukasz połączeń lotniczych,  nie zapomnij wejść na tripsta.pl, gdzie znajdziesz bilety w najlepszych cenach. A może polecasz inne miejsce z dala od tłumów? Podziel się nim w komentarzach!

Leave a comment