Tanie podróżowanie

Sprawdź kilka naszych wskazówek, dzięki którym zaplanujesz atrakcyjny wyjazd nawet przy ograniczonym budżecie.

shutterstock_436897498

Używaj aplikacji dla podróżnych. Na rynku istnieje mnóstwo przydatnych narzędzi, które będą pomocne zarówno podczas planowania podróży, jak i w trakcie samego wyjazdu. Wyszukuj najtańsze połączenia porównując oferty wielu przewoźników, ustawiaj alerty na tanie bilety,  poznawaj nowych ludzi i nowe miejsca bez problemu.

Lataj z tanimi liniami. Dzięki stale powiększającej się liście połączeń obsługiwanych przez tanich przewoźników, w wiele miejsc można polecieć na nieduże pieniądze. Rezerwuj loty z dużym wyprzedzeniem, aby uzyskać najlepsze ceny. Pamiętaj również by na bieżąco sprawdzać nowe trasy – w sezonie pojawia się wiele nowych połączeń, dzięki którym możesz bezpośrednio z Twojego miasta polecieć w miejsce, które normalnie wymagałoby przesiadek (czytaj: droższych biletów).

Sprawdź programy wolontariatu. Często programy wolontariatu czy wyjazdy typu work&travel oferują zakwaterowanie za drobne (lub większe) prace na miejscu. Możesz zrobić coś dobrego, nauczyć się nowych rzeczy i jednocześnie odkrywać nowe miejsce. Informacje znajdziesz na stronach takich jak: https://www.workaway.info/, na których czeka całe bogactwo możliwości.

Zacznij zwiedzanie od punktu informacji turystycznej. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, bezpłatne mapy czy przewodniki po największych atrakcjach miasta. Osoby pracujące w takim punkcie na pewno powiedzą Ci również o nadchodzących bezpłatnych imprezach, bezpłatnych dniach w muzeach i najlepszych ofertach na zakupy.

Korzystaj z kart miejskich. Większość dużych miast oferuje specjalne karty miejskie dla zwiedzających – w ich cenie można korzystać z komunikacji miejskiej, odwiedzać muzea i galerie sztuki lub z atrakcyjnymi zniżkami zjeść na mieście. Karty miejskie znajdziesz między innymi: w Paryżu, w Brukseli czy w Wiedniu.

Skonfrontuj informacje z przewodnika z mieszkańcami odwiedzanego miejsca.  Nie wahaj się przed szukaniem informacji u samego źródła, czyli mieszkańców danego miejsca, regionu. To właśnie oni najlepiej wiedzą, gdzie robić zakupy w korzystnych cenach, gdzie je się na mieście, czy jak poruszać się po okolicy. Idź za ich radą!

Jedzenie na mieście.  Jeśli planujesz jeść na mieście, pamiętaj, że warto wybierać promocyjne oferty lunchowe, które często są dużo tańsze niż zjedzenie kolacji na mieście. Unikaj też jedzenia w typowo turystycznych punktach, gdzie grożą ci ceny (i jakość) dla turystów.

Przemyśl noclegi. Zastanów się, jak bardzo zależy ci luksusowym noclegu. Jeżeli zamierzasz większość czasu spędzić zwiedzając okolicę i korzystać z dostępnych atrakcji, może warto wybrać tańszą opcje? Zaoszczędzoną kwotę możesz przeznaczyć na odkrywanie uroków miasta i zrobienie czegoś ciekawego. Przemyśl także opcje jak opieka nad mieszkaniem, couchsurfing czy noclegi bezpośrednio u rodziny goszczącej.

Czas jest kluczem do sukcesu. Jeżeli planujesz wyjazd, sprawdź, w jakim okresie lokalani mieszkańcy wyjeżdżają na swoje urlopy – np. dla paryżan będzie to sierpień, kiedy wszyscy mieszkańcy stolicy jadą na wieś lub na południe kraju. Dla ciebie będzie to szansa na niższe ceny zakwaterowania. Jednak uwaga, wtedy również możesz spotkać się z brakiem wybranych atrakcji. Podróżuj także w okresie okołosezonowym, kiedy unikniesz zawyżonych cen i tłumów.

Jeżeli planujesz wakacyjny wyjazd, nie zapomnij sprawdzić oferty tanich biletów lotniczych na tripsta.pl. Może masz swoje wskazówki na tanie podróżowanie? Podziel się nimi w komentarzach!

Leave a comment