Najbardziej niezwykłe baseny świata

Czasem już sam pobyt w hotelu może być jednym z najbardziej wyjątkowych doświadczeń podróży. Szczególnie wtedy, gdy miejsce naszego pobytu oferuje basen, jak jeden z tych znajdujących się na liście przygotowanej przez tripsta.pl – liście najbardziej niepowtarzalnych, zachwycających czy nawet niebezpiecznych basenów z różnych zakątków świata.

Blue Lagoon Geothermal Spa, Gridnavik, Islandia

To niezwykłe miejsce nazywane jest jednym z dwudziestu pięciu cudów świata i stanowi najliczniej odwiedzaną atrakcję Islandii. Geotermalne uzdrowisko Blue Lagoon zawdzięcza swoją sławę lokalizacji na wylewiskach powstałych po wybuchach wulkanu oraz bogatej w minerały wodzie.

shutterstock_320273450

Devils Pool, Wodospady Wiktorii

Kąpiel w tym naturalnym basenie na szczycie Wodospadów Wiktorii możliwa jest jedynie podczas suchej pory roku, kiedy poziom wody opada na tyle, by kąpiel była bezpieczna. Powstaje wtedy naturalna bariera chroniąca śmiałków przed porwaniem przez porywczy nurt wody w niebezpieczną otchłań wodospadu.

800px-Tourists_swimming_at_Victoria_Falls

Fot.: commons.wikimedia.org Autor: Ian Restall

Infinity Pool, Marina Bay Sands Hotel, Singapur

Znajdujący się na pięćdziesiątym siódmym piętrze singapurskiego hotelu basen jest największym na świecie takim obiektem zlokalizowanym na dachu. Stworzony według projektu popularnych infinity pools – basenów tworzących iluzję nieskończoności, dzięki wylewaniu się wody poprzez graniczną krawędź – zachwyca zapierającym dech w piersiach widokiem na panoramę miasta wraz z jej licznymi drapaczami chmur.

infinity-pool-banner-day

The Tank, Golden Nugget, Las Vegas

Ten zdobywający liczne nagrody i wyróżnienia basen, umożliwia odwiedzającym pływanie pośród różnych morskich stworzeń takich jak rekiny czy tropikalne ryby. Jest to możliwe dzięki specjalnie skonstruowanej szklanej zjeżdżalni, której trasa prowadzi przez trzypoziomowe rekinaria oraz kończy się skokiem do głównego basenu.

Hanging Gardens Ubud Hotel, Bali

Pływanie w jednym z basenów zawieszonych nad gąszczem lasów deszczowych i wychodzących na szczyty tropikalnych drzew będzie jednym z niezapomnianych przeżyć. Szczególnie w połączeniu z pobytem w luksusowym hotelu, który oferuje takie widoki.

Hanging-Gardens-Bali-Best-Swimming-Pool-copy12

Fot. hanginggardensofbali.com

Kurort Rangali Island, Maldiwy

Hotel zlokalizowany na dwóch tropikalnych wyspach na Oceanie Indyjskim charakteryzuje się niezwykłą architekturą – goście mogą spędzać czas w podwodnych pomieszczeniach, z których dzięki szklanym ścianom można oglądać bogactwo raf koralowych i ich mieszkańców. Jedną z najpiękniejszych atrakcji jest hotelowy basen, w którym w jeden błękit zlewają się wody basenu, morza i nieba.

shutterstock_294650588

Aqua Dome, Tyrol, Ötztal , Austria

Spektakularna architektura basenów wypełnionych miejscowymi wodami termalnymi czyni z tego kurortu jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Austrii. Każdy z basenów ma kształt kopuły i przywodzi na myśl kosmiczny pojazd rodem z filmów science-fiction. Kolejny plus tego miejsca – zachwycający widok na góry oraz lecznicze właściwości wody.

Jeśli planujesz swoje wakacje na tripsta.pl z powodzeniem wyszukasz i zarezerwujesz najtańsze loty. A może podczas z jednej ze swoich podróży trafiłeś na równie zachwycający basen? Podziel się nim w komentarzach, chętnie się o nim dowiemy!

Leave a comment