Jak odpocząć w wakacje?

Zdarzyło Ci się czuć bardziej zmęczonym po wyjeździe wakacyjnym niż po ciężkim tygodniu pracy? Jeżeli tak, to nie jesteś wyjątkiem. Przeczytaj krótki poradnik przygotowany przez tripsta.pl, żeby dowiedzieć się, jak efektywnie wypoczywać i podładować baterie nawet podczas krótkiego wypadu.

  1. Przejdź w tryb offline

Ciągle sprawdzasz media społecznościowe, służbową skrzynkę odbiorczą lub odbierasz telefony od kolegów z pracy? To główna przyczyna, przez którą nie możesz w pełni skorzystać z wolnego czasu. Pamiętaj, że odłożenie laptopa czy komórki na bok da Ci czas dla siebie i dla przyjaciół, z którymi podróżujesz.

  1. Spędź czas na łonie natury…

Niezależenie czy jesteś fanem morza, gór, lasów, polan czy jezior – nie ma nic lepszego, żeby poczuć się naprawdę wypoczętym i wyciszonym, niż spędzenie czasu na łonie natury. Natura będzie miała zbawienny wpływ na Twoje samopoczucie – szczególnie jeżeli spędzasz czas przy wodzie lub w zielonym otoczeniu.

shutterstock_273007613

  1. …oraz z przyjaciólmi!

Nie ma lepszego sposobu na doładowanie baterii niż spotkanie z osobami, z którymi lubisz spędzać czas. Nie potrzebujesz wtedy żadnego planu – po prostu ciesz się ich towarzystwem.

  1. Ciesz się jedzeniem

Na co dzień jesz w pośpiechu, a posiłki są dla Ciebie jedynie porcją składników odżywczych? Nie zapominaj, że jedzenie może być czymś więcej. Staraj się celebrować czas przy stole – spróbuj nowych rzeczy, odważ się na niespodziewane połączenie smaków albo po prostu delektuj się swoim ulubionym daniem. Ucz się od Włochów – ich dolce vita jest też dla Ciebie!

  1. Pamiętaj o śnie

Słuchaj potrzeb swojego organizmu i śpij, kiedy tego potrzebujesz. Wartościowy sen daje Twojemu mózgowi czas na ułożenie wszystkiego, co wydarzyło się danego dnia. Twoja głowa tego potrzebuje.

  1. Ruch to Twój najlepszy kompan

Nie będzie zaskoczeniem, że aktywność fizyczna podnosi poziom endorfin i sprawia, że czujesz się po prostu szczęśliwszy. Ruch także obniża poziom stresu, stymuluje rozwój komórek w mózgu i pomaga oczyścić umysł. Czy potrzeba jeszcze jakichś argumentów, żeby poświęcić troch ę czasu na spacer, grę w pikę czy pływanie?

shutterstock_123343987

  1. Odważ się spełniać marzenia

Nic tak nie uskrzydla jak spełnienie swojego marzenia. Ciągle myślisz o skoku na bungee, o tym nieprzeczytanym Prouście na półce lub o nauczeniu się przyrządzania jakiegoś smakołyku? Cokolwiek przychodzi Ci teraz do głowy – spróbuj to zrobić! Poczujesz się spełniony i po prostu… szczęśliwy.

  1. Słuchaj muzyki

Przygotuj listę odtwarzania ze swoimi ulubionymi piosenkami lub poszukaj nowych kawałków i muzycznych inspiracji. Później, za każdym razem gdy będziesz słyszeć daną muzykę nasuną Ci się na myśl miłe wakacyjne wspomnienia. Prosty sposób na lato przez cały rok!

Jeśli planujesz swoje wakacje na Tripsta.pl z powodzeniem wyszukasz i zarezerwujesz najtańsze loty. A może masz sposób na efektywne wakacje, którego jeszcze nie znamy?  Podziel się nim w komentarzach, chętnie się o nim dowiemy!

Leave a comment