Miejski przewodnik na Euro 2016

Śmiało można powiedzieć, że najbardziej emocjonujące spotkania nadchodzących rozgrywek Euro 2016 odbędą się w podparyskim Saint-Denis. Dla wszystkich, którzy planują kibicować swoim drużynom w tym mieście, Tripsta.pl podpowiada, gdzie się zatrzymać oraz przedstawia krótki przewodnik po najciekawszych atrakcjach okolicy.

St. Denis

To właśnie w Saint-Denis na światowej sławy stadionie Stade de France odbędą się: mecz między Francją i Rumunią otwierający rozgrywki oraz wielki finał pomiędzy… (tutaj należy wstawić drużynę, której kibicujemy z całego serca). Miasto jest częścią paryskiej aglomeracji, o czym warto pamiętać planując podróż – dzięki dobrej komunikacji w niecałe 40 minut można dotrzeć do samego centrum francuskiej stolicy.

shutterstock_274124747

Gdzie się zatrzymać:

Rezerwując hotel z odpowiednim wyprzedzeniem, podróżni mają możliwość zatrzymania się w najbliższej okolicy stadionu. Biznesowa dzielnica Plaine Saint Denis oraz okolica stacji metra Porte de Paris oferują szeroki wybór hoteli. Dobrze skomunikowane ze stadionem będą również obiekty zlokalizowane wzdłuż autostrady A1 oraz linii B podmiejskiej kolejki (RER). Jeżeli jednak miejsca nie są już dostępne, warto sprawdzić okolicę Gare du Nord, który znajduje się w 10. dzielnicy Paryża.

Co robić:

Obowiązkowym punktem zwiedzania jest średniowieczna bazylika św. Dionizego, czyli dawny kościół opactwa benedyktyńskiego, jednego z najważniejszych historycznie punktów na mapie Francji. Po pamiątki i na szybkie zakupy wybierz ulice: Rue de la République i Rue Gabriel Péri.

shutterstock_258658940

Strefy kibica:

Okolica oferuje szeroki wybór miejsc, w których będzie można obejrzeć wszystkie spotkania rozgrywek. Strefa kibica w Saint-Denis znajduje się w samym centrum miasta, w parku Legion d’Honneur. W poszukiwaniu jeszcze większej dozy emocji warto wybrać się trochę dalej, do głównej strefy kibica dla całego regionu zlokalizowanej na paryskich Polach Marsowych u podnóża Wieży Eiffla. Organizatorzy mistrzostw przygotowali liczne atrakcje, takie jak np. koncert Davida Guetty w przededniu mistrzostw.

A Paryż tuż za rogiem:

Oddalone zaledwie 15 kilometrów od Paryża, Saint-Denis stanowi naturalne północne przedmieścia stolicy. A to pociąga za sobą wiele pozytywów: można w pełni wykorzystać atrakcje, które oferuje Paryż – światowej klasy restauracje czy bistra, najpopularniejsze muzea i galerie czy butiki. Wszystko w zasięgu ręki!

Jeśli planujesz kibicować swojej drużynie w Saint-Denis, na Tripsta.pl z powodzeniem wyszukasz i zarezerwujesz najtańsze loty. A może wybierasz się na mistrzostwa do innego z miast?  Podziel się swoimi planami w komentarzach, chętnie się o nich dowiemy!

Leave a comment