Gdzie przeżyć niezapomniany skok na bungee

Co roku wielu śmiałków decyduje się przełamać swój strach i oddać skok na bungee. Wszystko po to, aby doświadczyć przyspieszonego bicia serca oraz połączenia strachu i ekscytacji, gwarantowanego podczas lotu kilkadziesiąt metrów w dół. Dla wszystkich entuzjastów adrenaliny Tripsta.pl przygotowała listę najbardziej oszałamiających miejsc, które sprawią, że skok na bungee będzie naprawdę niezapomnianym przeżyciem.

Kawarau Bridge, Queenstown – światowa kolebka skoków na bungee

Wszystko zaczęło się właśnie tutaj – most zawieszony nad wąwozem rzeki Kawarau w Qeenstow był pierwszym komercyjnym punktem organizującym skoki na bungee. Od jego otwarcia w 1988 roku, lokalizacja nieustannie zachwyca skoczków z całego świata piękną górską panoramą i turkusem wody, które można podziwiać podczas skoku.

shutterstock_275892989

Macau Tower, Makau – najwyższy punkt bungee na świecie

Chińska wieża Macau Tower jest najwyższym na świecie punktem dostępnym amatorom skoków na bungee. Krok  w 233-metrową przepaść wymaga odwagi nawet od najbardziej wprawionych skoczków.

Wodospady Wiktorii, granica Zambii i Zimbabwe

Stojąc na ziemi niczyjej pomiędzy Zambią a Zimbabwe, z widokiem na panoramę obu krajów, rykiem wodospadu w tle i dzikim pejzażem rzeki Zambezi u stóp, ciężko przełamać się i rzucić w otchłań o wysokości 111 metrów. Jednak warto podjąć taką decyzję, gdyż Wodospady Wiktorii są niewątpliwie jednym z najbardziej zachwycających miejsc na skok na bungee.

shutterstock_119016289

Verzasca, Szwajcaria – skok w stylu 007

Ten skok pozwoli Ci poczuć się jak prawdziwy James Bond w scenie otwierającej kultowy GoldenEye. Sekwencja została nakręcona na 220-metrowej tamie, która natychmiast stała się jednym z najpopularniejszych punktów bungee na świecie. Skoczkowie mogą tu skorzystać również z niezwykłej oferty – skoków nocą, tyłem lub w tandemie.

shutterstock_378857653

Pucon, Chile –  skok do wulkanu

Wszyscy, którzy poszukują jeszcze mocniejszych wrażeń mogą wykonać skok z helikoptera w głąb wulkanu. W dodatku aktywnego! Skok 700 metrów nad gotującą się magmą jest nie tylko najbardziej szaloną z możliwości, ale także najdroższą na świecie opcją dla wszystkich entuzjastów bungee.

G-Max Reverse Bungy, Singapur – bungee na opak  

Bungee może być naprawdę pełne niespodzianek. W Singapurze możesz doświadczyć ‘odwróconego’ skoku na bungee- zostaniesz tam wystrzelony w górę jak z procy!

Jeśli planujesz skoczyć na bungee w jednym z powyższych miejsc, na Tripsta.pl z powodzeniem wyszukasz i zarezerwujesz najtańsze loty. A może masz własne sprawdzone lokalizacje, gdzie można podjąć wyzwanie?  Podziel się nimi w komentarzach, chętnie się o nich dowiemy!

Leave a comment