Kilka sposobów na przetrwanie niekończącej się podróży

Jak czuć się dobrze i wyglądać świeżo po opuszczeniu samolotu?

Kochasz podróżować, ale po wyjściu z samolotu czujesz się wyczerpany? Przewoźnicy nieustannie prześcigają się w wydłużaniu czasu trwania lotów, co sprawia, że latamy coraz dłużej i coraz częściej bez przesiadek. Jak odbyć międzykontynentalny lot, trwający wiele godzin, zachowując dobre samopoczucie przez cały czas? To niełatwe zadanie, więc przygotowaliśmy kilka porad pomocnych w przetrwaniu takiej wyprawy.  

Znajdź dobre miejsce

shutterstock_234473191Poszukaj planu samolotu, którym będziesz lecieć. Możesz to zrobić sprawdzając stronę przewoźnika. Większość linii lotniczych udostępnia plan siedzeń online. Najlepsze miejsca w klasie ekonomicznej to rząd przy wyjściu ewakuacyjnym, gdzie jest więcej miejsca na nogi. Jeśli to możliwe, unikaj siedzeń pośrodku, ponieważ pomiędzy innymi pasażerami będziesz mieć mniej możliwości do wygodnego spania. Planujesz sen w czasie lotu? Pod tym względem najlepsze są miejsca przy oknie. Jeżeli podczas rezerwacji te siedzenia były zajęte, sprawdzaj co jakiś czas, czy nie zwolniło się coś lepszego.

Pamiętaj o nawadnianiu

Podczas podróży samolotem można się bardzo odwodnić. Dlatego podczas lotu powinniśmy przyjmować dużo płynów. Nie czekaj aż będziesz spragniony, poproś stewardessę o podanie szklanki wody. Unikaj kawy, która jest jedną z najczęstszych przyczyn odwodnienia. Lot to także czas, w którym warto zadbać o swoją skórę, ponieważ nie otrzymuje ona wtedy wystarczającej ilości tlenu, co powoduje jej wysuszenie. Dobrze wziąć ze sobą krem nawilżający lub mgiełkę do twarzy, która oprócz nawodnienia skóry, sprawi, że poczujesz się świeżo.

Pomyśl o wygodnych ubraniach

Chociaż spodnie dresowe nie powinny być Twoim strojem na podróż, to jednak dobrym pomysłem jest włożenie komfortowych, luźnych ubrań – szczególnie na długi lot samolotem. Dla mężczyzn swobodny strój może oznaczać wygodną parę jeansów i koszulkę z krótkim rękawem, a kobiety mogą włożyć leginsy i sweter. W takim stroju można poczuć się bardziej zrelaksowanym, szczególnie, gdy przez wiele godzin trzeba siedzieć w jednym miejscu. Długi lot może oznaczać częste zmiany temperatur z zimnych na ciepłe i na odwrót. Dlatego, by utrzymać ciało w odpowiedniej temperaturze, warto wziąć ze sobą wierzchnie ubranie, które można szybko zdjąć, lub koc.

Wycisz dźwiękishutterstock_1259149

Ciągły huk silników samolotu lub inne odgłosy w tle przyczyniają się do tego, że jesteśmy zestresowani. Wyciszające słuchawki albo zatyczki do uszu pozwolą nie tylko ograniczyć natarczywy hałas. Dzięki nim będzie Ci także łatwiej zasnąć – płacz dzieci, czy komunikaty z kokpitu nie będą już tak uciążliwe. Tańszym, ale równie efektywnym rozwiązaniem, jest stworzenie playlisty z muzyką relaksacyjną, której możesz słuchać podczas lotu.

Ćwicz na siedząco

By uniknąć „syndromu klasy ekonomicznej”, co oznacza spuchnięte stopy i kolana oraz ból nóg spowodowane zbyt długim siedzeniem w tej samej pozycji, warto spróbować ćwiczeń. Skuteczne aktywności to między innymi podnoszenie stóp nad ziemią i obracanie ich w kółko, trzymanie pięt na ziemi i kierowanie palców w górę, a nastę  pnie w dół, równocześnie podnosząc pięty. Nie zapominajmy o ramionach, obracając nimi odpowiednio w przód i w tył.

Zabierz ze sobą rozrywkę 

Niezależnie czy jest to iPad pełen filmów, shutterstock_277564052czy Kindle załadowany książkami, upewnij się, że masz wystarczającą ilość rozrywki, która umili Ci godziny spędzone na pokładzie. Systemy rozrywki oferowane przez przewoźników często rozmijają się z oczekiwaniami pasażerów. Nie ma nic gorszego niż 15-godzinny lot, podczas którego nie możesz spać, a nie masz dostępu do swojej ulubionej listy filmów czy książek.

Gotowy na długi lot bezpośredni? Pamiętaj by szukać zarówno ich, jak i tych krótkich na stronie Tripsta.pl

Może masz własne i przetestowane metody na dłużące się loty i chcesz się nimi podzielić? Śmiało opisz je w komentarzu!

Leave a comment