Mobilne trendy w podróżach – lato 2015

Ze smartfonów i tabletów korzystamy każdego dnia. Używamy ich zarówno podczas zakupów, czytając książki, ale również podczas organizowania wakacyjnych podróży np. rezerwując bilety lotnicze. Jak Polacy wykorzystują w tym celu urządzenia mobilne i jakie są ich preferencje na lato 2015? Przeczytaj i przekonaj się sam.

 

Już niemal 60 proc. Polaków jest w posiadaniu smartfona, a co piąty z nas jest użytkownikiem tabletu – wynika z raportu POLSKA.JEST.MOBI przygotowanego przez jestem.mobi we współpracy z TNS Polska. Jak wskazują nasze dane z urządzeń mobilnych na co dzień korzystają również nasi klienci. Zgodnie z nimi spośród osób kupujących bilety lotnicze na lato do tej pory 4,3 proc. dokonało rezerwacji właśnie poprzez smartfona lub tablet. Co ciekawe, to mężczyźni zdecydowanie częściej kupowali bilety za ich pomocą. Stanowią oni aż 59 proc. wszystkich pasażerów, którzy zarezerwowali lot na miesiące letnie w serwisie Tripsta poprzez urządzenia mobilne.

Mobilne rezerwacje biletow na lato 1

Kwiecień rekordowym miesiącem letnich rezerwacji
Warto zwrócić uwagę na fakt, że z roku na rok coraz szybciej zaczynamy przygotowania do letnich wyjazdów. W 2014 najwięcej biletów lotniczych poprzez urządzenia mobilne rezerwowaliśmy w maju. Natomiast w 2015 najwięcej biletów za pomocą smartfona lub tabletu kupiliśmy już w kwietniu. Oznacza to, że coraz wcześniej planujemy swoje podróże, zwłaszcza jeśli decydujemy się np. na samodzielną organizację urlopu.

Nic w tym dziwnego, ponieważ rezerwując bilet lotniczy z wyprzedzeniem mamy większa szansę kupić go w promocyjnej niż podczas szczytowego momentu sezonu.

Mobilne rezerwacje biletow na lato 2

Mobilni wybierają Amsterdam
Rezerwując loty poprzez urządzenia mobilne decydujemy się również na zakup biletów na loty zagraniczne. Wśród tego typu transakcji najpopularniejszym kierunkiem w 2015 jest Amsterdam, natomiast w 2014 był nim Zurych. Przy okazji warto wspomnieć, że Amsterdam stanowi węzeł komunikacyjny z innymi lotniskami (korzysta ponad 100 przewoźników z różnych stron świata). Dlatego też jest wygodnym miejscem do transferów w przypadku krótkich, kontynentalnych lotów oraz długich, transoceanicznych podróży.

Port lotniczy w Amsterdamie jest doskonałym wyborem, jeśli decydujemy się na podróż na inny kontynent, np. do USA, Kanady, Chin czy Malezji, ale także podczas europejskich, wakacyjnych wojaży. Jeżeli chcesz odwiedzić jeden z wymienionych krajów najlepiej, jeśli połączenia sprawdzisz za pomocą  Price Radar.

Mobilne rezerwacje biletow na lato 3

Tanio po Polsce
Możliwość rezerwacji biletu za pomocą smartfona lub tabletu sprzyja łapaniu okazji. Najtańszy bilet zarezerwowany mobilnie kosztował tylko 45 zł i został zakupiony na lot z Wrocławia do Warszawy. Co ciekawe rezerwacje dokonywane w ten sposób to nie tylko tanie bilety. W 2014 najwięcej za podróż zapłacono 6300 zł (Warszawa – Nowy Jork), a w 2015 najdroższy bilet zakupiony za pomocą smartfona lub tabletu kosztował niemal o 1/3 więcej (8100 zł). Lot zarezerwowano na trasę Warszawa – Bangkok.

Jeśli chcesz odwiedzić Nowy Jork lub Bankgok. Nie czekaj i sprawdź ceny biletów już dzisiaj.

 Mobilne rezerwacje biletow na lato 4

Pełną infografika dostępna jest TUTAJ.

Tekst powstał na podstawie danych dotyczących rezerwacji biletów lotniczych poprzez urządzenia mobilne w okresie od 1 stycznia do 5 czerwca 2015 r. Analizie poddano rezerwacje lotów odbywających się pomiędzy 1 czerwca a 31 sierpnia 2015 r.

Leave a comment