Jak zrelaksować się w weekend majowy?

Piaszczysta plaża, wielowiekowe zabytki, wspinaczki górskie – choć pomysłów na weekend majowy jest wiele to wybór najlepszej opcji nie jest prosty, gdyż w grę wchodzą długo oczekiwane wakacje. Co zrobić, by w mieć pewność, że choć krótkie, bo trzydniowe wakacje będą czasem relaksu, a nie uciążliwą wycieczką bez chwili wyciszenia?

Wielu z nas już zaciera ręce na zbliżający się weekend majowy. Nic w tym dziwnego, gdyż to pierwsza, „ciepła chwila wytchnienia” po długiej zimie. Wybierając się na trzydniowy urlop powinniśmy jednak pamiętać o kilku kwestiach, które z pomogą nam w spędzić ten weekend w dobrym nastroju. Na początek warto zwrócić uwagę na to jak rezerwujemy bilety lotnicze.

Podniebne podróże
Przygotowując się do weekendu majowego warto najpierw zwrócić uwagę na datę wylotu i rejsu powrotnego. Szukaj lotu w taki sposób, żeby dotrzeć na miejsce wieczorem przed zaplanowanym dniem zwiedzania. Dzięki temu unikniesz zmęczenia wywołanego podróżą, a po nocnym odpoczynku możesz w pełni sił wyruszyć na zwiedzanie miasta. Taka forma podróżowania to nie tylko oszczędność sił i zachowanie dobrego samopoczucia, ale także racjonalne wykorzystanie czasu oraz wydłużenie pobytu w danym miejscu. Wybierając lot warto również zwrócić uwagę na miejsce, w którym znajduje się lotnisko. Często zdarza się, że miejsce lądowania samolotu znajduje się kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów od miasta, do którego zmierzamy. Taka sytuacja zmusza nas do szukania kolejnego transportu, co wiąże się nie tylko ze zwiększonymi wydatkami, ale także wydłużeniem czasu podróży.

Silhouette of airplane with a beautiful sky

Aby dobrze zaplanować podróż warto korzystać z wyszukiwarek połączeń takich jak Price Radar. Wpisując miejsce wylotu oraz przylotu podczas jednego wyszukiwania zostaną wyświetlone tanie loty w dwie strony na następne 6 miesięcy! Propozycji ciekawych lotów możesz szukać TUTAJ.

Spacer po mieście
Decydując się na trzydniowy wyjazd do miasta, gdzie zabytki znajdują się niemal na każdym kroku najpierw warto zastanowić się nad planem zwiedzania i wybrać te miejsca, które są dla Ciebie turystycznym priorytetem. Planując wycieczkę po mieście warto zwrócić uwagę na odpoczynek, np. kosztując kawę uroczej kawiarni lub relaks w okolicznym parku. Unikniesz w ten sposób chaotycznego zwiedzania, a spacer po mieście sprawi Ci wiele przyjemności. Zbyt napięty program może Cię bardzo obciążyć, a wyjazd zostawi pewien niedosyt. Wybierając się w podróż warto również zabrać ze sobą szczegółowy i aktualny plan miasta, co znacznie ułatwi zaplanowanie trasy, a co najważniejsze można uniknąć zbędnego błądzenia po mieście. Jeśli wybierasz się za granicę zabierz ze sobą słownik, a jeśli masz na to czas naucz się podstawowych zwrotów.

Two friends reading the map

Na łonie natury
Liczne pasma górskie w Europie, czy też w Polsce każdego sezonu przyciągają rzesze turystów. Nic w tym dziwnego, góry kuszą nie tylko pięknymi widokami, bogatą ofertą turystyczną, ale także nieskazitelną naturą i czystymi lasami. Jednak nagłe zmiany pogody, często ograniczona widoczność czy też nierówne podłoże podczas wędrówek górskich wymaga odpowiedniego przygotowania.

Panując weekend majowy w górach powinieneś zastanowić się czy wolisz relaks na łonie natury czy też preferujesz aktywny wypoczynek. Jeśli jednak wybierasz sie w góry na 3 dni to na początek nie powinieneś planować długich i męczących tras. Twój organizm musi przystosować się do zmiany otoczenia, a długie wspinaczki mogą źle wpłynąć na Twoje samopoczucie. Zatem zaplanuj trasę tak, by czuć się wypoczętym i zrelaksowanym, m.in. uwzględniając przerwy na odpoczynek lub korzystając z kolejek górskich. Więcej o przygotowaniach do trekkingu możecie znaleźć na naszym blogu TUTAJ.

Balkan Mountains

Relaks na plaży
Jednym ze sposobów na spędzenie weekendu majowego jest wyjazd nas morze. Złoty piasek, cicha plaża, szum morza i promienie słoneczne – dla wielu to idealny sposób na odpoczynek. Choć leżakowanie na plaży większości z nas kojarzy się z leniuchowaniem to wcale nie musi tak być. Będąc nad morzem warto spędzić czas aktywnie, np. spacerując nad brzegiem, przemierzając rowerem różne, nadmorskie szlaki czy też uprawiając sporty wodne. Jeśli już zdecydujesz się na wyjazd nad morze i chcesz aktywnie spędzić swój czas to na początek warto zacząć od lekkich aktywności, które nie obciążą naszego organizmu. W pierwszym dniu ciężkie treningi na plaży mogą zakończyć się przemęczeniem organizmu, co może skutkować złym nastrojem podczas kolejnych dni weekendu. Warto również połączyć sport z błogim lenistwem na plaży. Takie rozwiązanie zoptymalizuje Twój wypoczynek i sprawi, że będziesz pełen życia. Żeby jednak plażowanie było wymarzonym odpoczynkiem to przed wybraniem lotu powinieneś sprawdzić czy klimat danego miejsca w danym sezonie jest dla nas odpowiedni.

Happy family playing with dog on the beach

Nie czekaj. Zacznij planować długi majowy weekend już dzisiaj. Wybierz miejsce  i zarezerwuj bilet TUTAJ.

Leave a comment