Top 5 miejsc na Walentynki

Walentynkowe wojaże należą do tych najlepszych, bo co może być bardziej przyjemnego niż podróż z ukochaną osobą. Lista miejsc, w których warto spędzić ten wyjątkowy dzień jest długa. My przedstawiamy romantycznych 5 TOP miejsc, będące zarazem miejscami godnymi uwagi ze względu na swoją historię i architekturę.

Jednym z miejsc, na które warto postawić wybierając się w walentynkową podróż jest Praga. Bez wątpienia miasto to przypadnie do gustu wszystkim tym, którzy ten dzień chcieliby spędzić nie tylko w romantycznym, ale również baśniowym klimacie. Stolica Czech pełna jest cichych zakątków, które są doskonałe na romantyczne spacery w ciągu dnia. Wieczorem natomiast warto zaprowadzić swoją drugą połówkę na Most Karola, z którego roztacza się wspaniały widok na rozświetlone miasto. Dobrym miejscem na spędzenie kilku chwil ze sobą jest też wyspa Kampa. Aby się do niej dostać trzeba przejść mostem z praskiej dzielnicy Malej Strany nad Čertovką (Czarcim Potokiem). Ze względu na jej położenie w samym sercu Pragi, znajdujące się na niej zabytki, pozostałości młynów napędzanych wodą z Czarciego Potoku panuje tam niepowtarzalna atmosfera, dzięki temu wyspa ta nazywana jest Wyspą Zakochanych. Połączenia do Pragi możesz znaleźć TUTAJ.

Prague

Stolica miłości
W TOP 5 miejscach, które warto odwiedzić w Walentynki nie mogło zabraknąć jednego z najbardziej znanych miast we Francji – Paryża. Paryż jest nie tylko stolicą mody, kultury, ale przede wszystkim stolicą zakochanych. Swoją opinię miasta miłości zawdzięcza wyjątkowej architekturze, która zwłaszcza w porze wieczorowej buduje niepowtarzalną, romantyczną atmosferę. Dlatego też Paryż jest idealnym celem podróży dla zakochanych. Decydując się na wizytę w tym mieście w Walentynki warto odwiedzić jego symbol, a mianowicie Wieżę Eiffla (La tour Eiffel). Z jej szczytu można podziwiać piękną panoramę roztaczającą się niemal na całe miasto. Miejscem, które warto odwiedzić ze swoją drugą połówką jest również most zakochanych – Pont des Arts. Jego barierki są praktycznie całkowicie pokryte niezliczoną liczbą kłódek zawieszanych przez zakochanych. Po zawieszeniu kłódki kluczyk należy wyrzucić do wody na znak wiecznej miłości, która ma przetrwać wszystkie przeciwności losu. Miejsce to robi niesamowite wrażenie zwłaszcza jeśli odwiedzimy je w słoneczny dzień. Połączenia do stolicy zakochanych znajdziesz TUTAJ.

Pont des arts Paris France

Wieczne miasto miłości
Paryż to niejedyne miasto, które jest wręcz stworzone dla zakochanych. Aby spędzić niezapomniane Walentynki warto udać się do Rzymu. Będąc tam koniecznie trzeba zabrać swoją drugą połówkę na spacer po centrum. Przechadzając się wśród zabytków przy Via dei Condotti warto zajrzeć do najpopularniejszej kawiarni w mieście, czynnej od 1760 roku – Caffe Greco. Obowiązkowym punktem na liście do zwiedzania jest także Fontanna di Trevi. Fontanna di Trevi robi wrażenie nie tylko na wielbicielach sztuki barokowej. Miejsce to jest celem turystów nastawionych na poznanie historii wiecznego miasta, ale również miejscem, które przyciąga zakochane pary. Z Fontanną związana jest również legenda zgodnie, z którą przyszłość pary zależy od liczby monet wrzuconych do fontanny. Jedna moneta ma zapewnić powrót do Rzymu, dwie przepowiadają romans, natomiast trzy monety wróżą ślub. Loty do wiecznego miasta znajdziesz TUTAJ.

Travel couple trowing coin at Trevi Fountain, Rome

Belgijskie słodkie Walentynki
Jednym z najlepszych miejsc na Walentynki jest belgijska Brugia. To średniowieczne miasto śmiało możemy zaliczyć do czołówki najbardziej romantycznych miejsc w Europie. Nie bez powodu nazywane jest też flamandzką Wenecją. Doskonałym pomysłem na walentynkową randkę jest rejs po tamtejszych kanałach. Brugia jest niedużym miastem, dzięki temu można je zwiedzić spacerując po nim. Doskonałym zakończeniem pieszej wycieczki dwojga zakochanych jest wizyta w kawiarni i skosztowanie czekolady, z której słynie miasto. Jeśli twoja połówka jest wielbicielem czekolady warto sprawić jej niespodziankę i wybrać się z nią do muzeum czekolady. Na pewno zyskasz w jej oczach, jeśli podarujesz jej specjalnie dla niej skomponowany zestaw czekoladek. Wybierając się Brugii możesz wykupić lot do Brukseli, a stamtąd to tylko godzina drogi belgijskiej stolicy czekolady i miłości. Połączenia znajdziesz TUTAJ.

Bruges

Grecka miłość
Idealnym miejscem na niezapomnianą walentynkową podróż jest również greckie Santorini. To miejsce, które przyciąga magią śnieżnobiałych fasad greckiej zabudowy, niebieskich dachów, błękitu nieba, czarnych klifów i lazuru morza tworzy fantastyczne pejzaże i malownicze krajobrazy. To właśnie na tej greckiej wyspie mamy możliwość ujrzeć jeden z najcudowniejszych zachodów słońca, który najlepiej podziwiać przy lampce wyśmienitego, lokalnego wina. Wyspy Santorini dostarczają rozkoszy zarówno tych kulinarnych jaki i historycznych. Oprócz wspaniałych zachodów słońca warto także odwiedzić jedną z lokalnych tawern, gdzie w romantycznej atmosferze można skosztować tradycyjnej greckiej kuchni, która wypełniona jest afrodyzjakami. Loty do tego magicznego zakątka znajdziesz TUTAJ.

White architecture of Oia village on Santorini island, Greece

Jeśli chcesz spędzić niesamowite chwile ze swoją drugą połówką nie czekaj i wybierz się do jednego z najbardziej romantycznych miejsc.

Leave a comment