Kiedy najlepiej wybrać się na długi weekend?

W nadchodzących tygodniach zaczniemy masowo kupować bilety lotnicze na długie weekendy, które przypadają w kwietniu i maju. Jesteśmy gotowi zapłacić więcej, aby tylko wykorzystać dodatkowe dni ustawowo wolne od pracy. Ale czy warto przepłacać? Przesuwając wyjazd o jeden dzień lub tydzień można zaoszczędzić blisko 60% ceny biletu.

W pierwszej połowie roku mamy 3 długie weekendy. Pierwszy związany jest ze świętami Wielkiej Nocy będzie trwał w dniach 3-6 kwietnia. Dla tych, którzy nie są przywiązani do tradycji może to być świetna okazja do spędzenia kilku dni za granicą. Kolejny dłuższy weekend wystąpi oczywiście na początku maja, a tylko miesiąc później będzie można skorzystać z wolnego jakie zapewnią obchody święta Bożego Ciała, które w tym roku przypada 4 czerwca.

group of teenagers hanging out

Dodatkowe dni wolne zachęcają nas do planowania wyjazdów właśnie w tych terminach. Długie weekendy spowodują również to, że w nadchodzących kilku tygodniach zaczniemy kupować bilety lotnicze. Potwierdzają to nasze dane zgodnie, z którymi rezerwacje biletów dokonywane są najchętniej na 8-10 tygodni przed wylotem. Kiedy zdecydujecie się już na wyjazd we wspomnianych terminach koniecznie weźcie pod uwagę wnioski płynące z analizy wahań cen biletów przeprowadzonej za pomocą Price Radar dla popularnych w Polsce destynacji, takich jak Londyn, Paryż czy Rzym.

Jeden dzień robi różnicę
Bilet lotniczy w dwie strony na weekendowy wypad do Londynu w czasie Wielkanocy będzie kosztować ok. 800 PLN jeśli założymy, że wylot następuje z Warszawy w Wielki Piątek 3 kwietnia, a powrót w poniedziałek 6 kwietnia. Jeśli zdecydujesz się opóźnić datę wylotu i powrotu o 1 dzień, za bilet zapłacisz jedynie 567 PLN. Lot w Wielki Piątek jest bowiem o 41% droższy. Takie rozwiązanie wymaga wzięcia dodatkowego dnia wolnego, ale oszczędność rzędu 230 PLN na osobę to korzyść warta rozpatrzenia. Połączenia do Londynu możesz sprawdzić TUTAJ.

Big Ben Clock Tower

Podobnych oszczędności możesz spodziewać się, jeśli stolicę Wielkiej Brytanii postanowisz odwiedzić w długi weekend majowy. Wylot rano w czwartek 30 kwietnia i powrót 4 maja w niedzielę będzie kosztować ok. 804 PLN. Natomiast jeśli przesuniesz wylot o 1 dzień, na rano w piątek 1 maja, to cena biletu spadnie do 567 PLN. Co ciekawe w tym przypadku nie musisz nawet poświęcać urlopu. Wystarczy, że weźmiesz wolne w poniedziałek 4 maja, zamiast w czwartek 30 kwietnia. Taka operacja pozwoli zaoszczędzić 237 PLN.

Nawet 133% drożej
Przyjemność podróży do Rzymu w czasie katolickiego święta Bożego Ciała będzie kosztować ok. 864 PLN, jeśli wylecisz w środę 3 czerwca i wrócisz w niedzielę 7 czerwca. Wystarczy jednak, że przełożysz wyjazd o tydzień i poświęcisz jeden dodatkowy dzień urlopu. Za bilety do wiecznego miasta zapłacisz wtedy już tylko 544 PLN. Tyle bowiem kosztuje bilet na podróż w dniach 11-15 czerwca. Chętni do odwiedzania Rzymu właśnie w okresie Bożego Ciała będą musieli wydać na bilet nawet 59% więcej. Loty do Rzymu w dobrych cenach znajdziesz TUTAJ.

Rome and St. Peter's Basilica

Możesz tez sporo zaoszczędzisz, jeśli mądrze zaplanujesz majowy weekend w Paryżu. Jeśli chciałbyś wyjechać do stolicy Francji w dniach wolnych od pracy na początku maja to cena biletu będzie się kształtować w okolicach 954 PLN. Tyle kosztuje bilet na wylot 30 kwietnia po południu i powrót w niedzielę 3 maja. Jeśli jednak przełożysz wyjazd o tydzień, to cena biletu spadnie do 409 PLN. Co prawda wymagać to będzie wzięcia w pracy dodatkowego dnia urlopu, ale oszczędności sięgną aż 545 PLN na osobę. Bilet w czasie popularnego majowego weekendu jest bowiem o 133% droższy! Sprawdź TUTAJ kiedy możesz zaoszczędzić na biletach.

Eiffelturm - Weitwinkel Aufnahme

Jak widać nie zawsze warto przywiązywać się do sztywnych dat wyznaczanych przez dni ustawowo wolne od pracy. Chcąc wziąć urlop w dogodnym dla Ciebie terminie, planowanie długich weekendów najlepiej zacznij już dziś.

Wnioski sformułowano na podstawie analizy cen biletów lotniczych z serwisu Tripsta.pl z dnia 21 stycznia 2015 r. Jako miejsce wylotu wskazano port lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Dane zebrano za pomocą narzędzia Price Radar prezentującego wahania cen biletów w zależności od destynacji i terminu podróży.

Leave a comment