Poradnik taniego podróżowania

Podróże do najdalszych zakątków świata, poznawanie egzotycznych kultur i związane z nimi liczne przygody to dla wielu tylko marzenia, które realizują jedynie najbogatsi. Czy podróżowanie musi być kosztowne? Przedstawiamy pomysły, które zminimalizują koszty naszych wypraw do najbardziej niezwykłych miejsc z całego świata. 

Hiker

Każdy z nas marzy o dalekich podróżach i ciągłym odkrywaniu nowych miejsc, jednak nie wszystkich na to stać. Czy faktycznie podróżowanie zarezerwowane jest jedynie dla najbogatszych? Patryk Świątek i Bartek Szaro, którzy zwiedzili najdalsze zakątki w rozsądnej cenie, obalają największe mity związane z podróżowaniem i podpowiadają w jaki sposób zwiedzić niemal cały świat niskim kosztem. Patryk i Bartek pewnie znani są Wam,  jako autorzy bloga “Paragon z Podróży”.

Najtrudniejszy pierwszy lot

Największym sekretem taniego podróżowania jest sama podróż, czyli wybór odpowiedniego środka transportu. Zarówno do najdalszych zakątków świata, jak i tych bliższych miejsc najszybszym i najwygodniejszym transportem jest samolot, który wbrew pozorom nie musi być kosztowny. W rzeczywistości istnieje wiele promocji, które znacznie obniżają koszty całego wyjazdu. –Tanie loty nie są mitem, o czym przekonaliśmy się wiele razy – komentują Patryk Świątek i Bartek Szaro, podróżnicy znani z taniego podróżowania- Do tej pory udało nam się polecieć do Liverpoolu za 8 zł czy Maroka za 160 zł w dwie strony. Trzeba jednak poświęcić na to wiele czasu i bardzo szybko reagować na różnego rodzaju promocje oferowane przez przewoźników – dodają.

Kiedy jest najlepszy czas na szukanie tanich ofert? Niestety nie ma jednolitej zasady, która określiłaby, kiedy bilety do danego miejsca są najtańsze. Istnieją jednak pewne prawidłowości, które zdecydowanie ułatwiają szukanie ciekawych promocji. Przede wszystkim ważny jest czas zakupu biletu. Z reguły kilka dni przed odlotem bilety są najdroższe, dlatego warto planować podróż z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, kiedy to zazwyczaj bilety kształtują się w kuszących cenach również dla portfela wyposażonego w złotówki. Warto także pamiętać, że ceny biletów lotniczych idą w górę w okresach świątecznych oraz w weekendy. W poszukaniu najciekawszych propozycji pomoże Wam internetowa wyszukiwarka lotów Tripsta.pl.

????????????????????????????

Najtańsze destynacje

Tani bilet lotniczy to nie wszystko. W niskobudżetowym podróżowaniu niezwykle ważny jest wybór odpowiedniej destynacji. Najbardziej korzystne dla naszego portfela są kraje, w których ceny za produkty i usługi nie są wysokie. Takie rozwiązanie w połączeniu z niską ceną transportu znacznie obniży nam koszty całej podróży. Krajami znanymi z niewielkich kosztów utrzymania, a jednocześnie z niezwykłymi i egzotycznymi krajobrazami są m. in. Maroko, Indie, Tajlandia, Gruzja, czy też Chorwacja. W tych miejscach kuszące są również niewielkie koszty transportu wewnątrz kraju, co znacznie obniży koszty wyprawy podróżnikom chcącym zobaczyć więcej niż miasto, w którym ląduje samolot i zwiedzić wiele atrakcyjnych miejsc. – Ciekawym rozwiązaniem niskobudżetowych podróży jest autostop. Należy jednak pamiętać, że nie wszędzie autostopowicze są mile widziani – komentują Bartek Szaro i Patryk Świątek. – Bardzo łatwo jest złapać stopa w krajach Półwyspu Bałkańskiego, gdzie ludzie są bardzo życzliwi i chętnie pomagają innym. Gorzej jest w Europie Zachodniej, gdzie standard życia mieszkańców jest o wiele większy i rzadko kto martwi się o transport – dodają.

Thailand beach in tropical island. Travel boats at summer in sea

Bogate kraje w niskich cenach

Dla osób, które marzą o podróży do malowniczej Norwegii, znanej z niezwykle bujnej przyrody Szwecji, czy też pełnej zabytków Europy Zachodniej również istnieją sposoby, które znacznie obniżą wydatki przeznaczone na wyprawę. Kraje te znane są z wysokich kosztów życia, co również może przełożyć się na kieszeń podróżnika. Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji są portale społecznościowe, które umożliwiają darmowy nocleg u osób mieszkających w odwiedzanym przez nas obszarze. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy sposób można nie tylko znacznie obniżyć koszty całej podróży, ale także zaczerpnąć wielu ciekawych informacji, poznać wielu otwartych na świat ludzi oraz zwiedzić kraj z perspektywy mieszkańca.

Dla osób kochających tanie podróżowanie wkrótce zostanie ogłoszony konkurs przez Tripsta.pl, w którym do jest książka podróżnicza Patryka Świątka i Bartka Szaro. Bardzo się cieszymy, gdyz jesteśmy jednym z partonów nowego wydania. Poradnik już niedługo pojawi się z księgarniach, a my przecież nieraz współpracowaliśmy z jej autorami…

4

 

Leave a comment