Miłość nie zna granic – gdzie spędzić dzień św. Walentego?


Święto zakochanych – coroczny festiwal miłości, który skłania do czułych wyznań i romantycznych spotkań, można spędzić inaczej – w podróży. Paryż, Lizbona, Rzym, Florencja, Budapeszt… Alternatywą dla banalnej kolacji, czy kolejnego niepotrzebnego gadżetu może okazać się ucieczka od tandety i kiczu.

Zakochani nie zważają na dzielące ich granice. Prawie połowa podróżników deklaruje, że odbyło podróż do innego europejskiego miasta aby spotkać się z ukochaną osobą, wynika z danych internetowego serwisu podróżniczego Tripsta.pl. Co piąty z kolei, wyjechał w tym celu do sąsiedniego miasta, w kraju w którym żyje na co dzień. Znalazła się też grupa śmiałków, którzy na spotkanie z ukochanym wybrali się do jednego z miast na terenie Ameryki Południowej (8 proc.), oraz Ameryki Północnej (6 proc.). Co dziesiąty badany w pogoni za miłością zdobył się na podróż do Azji. Jaki kierunek będzie najlepszy aby znaleźć się w centrum miłosnej zawieruchy, lub z drugiej strony dokąd się udać, aby walentynkowego szaleństwa uniknąć?

Dla kogo Paryż?

Walentynki w podróżyJak wynika z danych Tripsta.pl, najpopularniejszym miastem na spędzenie walentynek jest Paryż, co przyznało ponad 60 proc. zapytanych osób. Daleko w tyle uplasowały się Lizbona (8proc.), Rzym (7proc.) i Florencja (6proc.). Osoby samotne mogą skutecznie uciec przed walentynkami kupując bilety lotnicze do stolicy Austrii i Węgier. Mimo, że obecnie Walentynki to święto globalne i popularne w większości państw naszego kręgu kulturalnego, to możemy znaleźć kierunki, które cieszą się stosunkowo mniejszym zainteresowaniem zakochanych.  Dużą część osób, które nie znalazły jeszcze swojej drugiej połówki, może czuć się 14 lutego nieswojo. Jak uniknąć widoku wszechobecnych par i cukierkowych dekoracji? Z badania wynika, że najmniej zakochanych chciałoby spędzić 14 lutego w Budapeszcie i Wiedniu.

Niskie miejsce Budapesztu na liście ulubionych miast zakochanych dziwi. Urokliwa stolica Węgier kusi, zarówno pod względem krajobrazu jak i architektury. Malowniczo rozpostarty Dunaj, który dzieli metropolię na górzystą Budę i mieszkalny Peszt, stanowi idealne tło dla romantycznych uniesień. Miasto pełne jest romantycznych restauracji, kafejek i klubów.  Zakochane pary czas mogą spędzić ogromnym na lodowisku przez zamkiem Vajdahunyad, po czym udać się do słynnych węgierskich łaźni. Tu jednak, przyjezdni spotkają się z podziałem pomieszczeń dla Panów i dla Pań.

Z kolei cesarki Wiedeń może okazać się prawdziwą ostoją dla osób, które chcą uniknąć typowych walentynek, ale pozostają w romantycznym nastroju. Spacer po Wiedniu należy rozpocząć… od tortu Sachera, który dosłownie rozpuści niejedno zmarznięte serce.

Z głową w chmurach

Walentynki w podróżyPodniebne podróże sprzyjają miłości i związkom. Jak wynika z danych internetowego serwisu podróżniczego Tripsta.pl, co trzeci z internautów zna kogoś lub sam zakochał się podczas podróży samolotem. To, że lot samolotem, łączy ludzi i sprzyja nawiązywaniu długotrwałych relacji – potwierdza ponad 90 proc. ankietowanych – dementując ogólną opinie, że w podróży nawiązuję się raczej krótkotrwałe romanse, które nie mają szansy przetrwać dłużej.

Mimo, że walentynki już niebawem, jest sposób na znalezienie atrakcyjnej oferty lotu do jednego z europejskich miast. Nawet Ci spóźnieni nadal mają szansę na mniej, lub bardziej romantyczną podróż. Propozycję warto przemyśleć i dzień zakochanych spędzić w sposób niebanalny.

***

Badanie zostało przeprowadzone przez Tripsta.pl – internetowe biuro podróży umożliwiające rezerwację biletów lotniczych do wszystkich zakątków świata z uwzględnieniem oferty zarówno regularnych jak i tanich linii lotniczych. Dzięki nowoczesnej technologii i niskim kosztom funkcjonowania internetowego biura turystycznego, Tripsta.pl oferuje produkty w bardzo konkurencyjnych cenach.  Badanie przeprowadzone było w formie ankiety on-line, na grupie 1154 użytkowników serwisu w okresie od 30 stycznia do 10 lutego 2013. W badaniu udział wzięło 637 kobiet i 517 mężczyzn od 18 do 55 roku życia.  

 

Leave a comment