Pora na pakowanie – nadchodzi sezon city break!

Wydaje się, że w tym roku zima tak łatwo nie odpuści. Na szczęście, nie jesteśmy skazani na to, by biernie czekać, aż dobrowolnie odejdzie ustępując miejsca wiośnie. Od czego mamy city breaki, czyli krótkie, najczęściej weekendowe wypady do bardziej słonecznych lub po prostu ciekawych miast europejskich. Dzięki nim, za małe pieniądze wyrwiemy się z polskiego zimowego krajobrazu i naładujemy swoje baterie, aby z energią wrócić do codziennych zajęć.

Zasada korzystania z city break jest prosta – wybieramy miejsce, szukamy tanich biletów w interesującym nas terminie, decydujemy się na dany typ noclegu i gotowe. Dla tych, którym planowanie takiego wyjazdu może przysporzyć logistycznych problemów, prezentujemy przygotowanie takiego wypadu krok po kroku.

Krok 1: Wybór miasta
Oferta jest niezwykle szeroka. Zależy nam na słońcu? Na odwiedzeniu jednych z najlepszych na świecie muzeów? A może na odprężeniu się w miłym i sprzyjającym relaksowi otoczeniu? Wśród wszystkich kierunków oferowanych przez tanie linie lotnicze, każdy znajdzie coś dla siebie. Do najczęściej wybieranych należą:

Londyn – świetna oferta kulturalno-rozrywkowa w postaci znanych na całym świecie muzeów, teatrów, a także kultowych klubów zapewni każdemu odwiedzającemu brytyjską stolicę świetną zabawę, nawet wtedy, gdy pogoda nie dopisze;

Barcelona – jedna ze stolic europejskiej rozrywki gwarantuje upojne noce, zachwyty architektoniczne oraz co najmniej kilkanaście stopni więcej na słupku rtęci niż w Polsce;

Sztokholm – „unosząca się na wodzie” urokliwa i ekscytująca stolica Szwecji jest spokojnym miastem, w którym życie toczy się swoim własnym, skandynawskim rytmem. Wśród pięknych kamienic, mostów i kawiarenek można zapomnieć o całym bożym świecie i cieszyć się chwilami relaksu w wyjątkowym, szwedzkim stylu;

Mediolan – stolica mody, aperitivo i pysznej kawy z pewnością zrobi wrażenie nie tylko na fashionistkach, ale na wszystkich, którzy potrafią docenić pogodny, a zarazem elegancki styl życia Włochów z północnej części kraju.

Krok 2: Zakup biletów
Bilety w obie strony można upolować już od 100 zł więc naprawdę warto dokładnie sprawdzić oferty wszystkich przewoźników lub skorzystać z wyszukiwarki tanich lotów, co jest szybsze i wygodniejsze. Pamiętajmy, że im wcześniej, tym lepiej. Najatrakcyjniejsze cenowo bilety można upolować około ok. 30 dni przed wylotem, ale zdarzają się również promocje typu last minute.

Krok 3: Wybór noclegu
Jeżeli nie mamy znajomych za granicą to do wyboru mamy trzy opcje – hotel, hostel lub Couch Surfing. W hotelach zazwyczaj standard jest wyższy, a i ceny mogą nas pozytywnie zaskoczyć. Poza sezonem można znaleźć pokój już za ok. 100 zł, a do tego często śniadanie jest wliczone w cenę. Tańszą alternatywą są hostele, które są świetnym wyjściem dla osób podróżujących samotnie (towarzystwo gwarantowane) lub też dla tych, którzy z poznawania nowych ludzi czerpią wielką przyjemność. Dla tych z najbardziej ograniczonym budżetem, ale też dla chętnych wyciągnąć z takiego krótkiego wyjazdu jak najwięcej, ciekawym wyjściem jest Couch Surfing, czyli nocowanie na kanapie u gościnnych użytkowników tego międzynarodowego serwisu. Korzystając z takiej opcji, mamy szansę nie tylko zaoszczędzić na noclegu, ale przede wszystkim, poznać kulturę danego państwa „od wewnątrz”. Niesamowite wrażenia gwarantowane.

W takich trzech prostych krokach można przygotować fantastyczny wyjazd, dzięki któremu oderwiemy się na chwilę od codzienności, poznamy nowe, ciekawe miejsca i jeszcze ciekawszych ludzi. Biorąc pod uwagę niskie ceny i liczbę interesujących miejsc, warto zacząć planować już dziś, a z piwnic i szaf wyciągnąć i odkurzyć walizki, bo mogą się wkrótce przydać.

Comments
One Response na: “Pora na pakowanie – nadchodzi sezon city break!”
Trackbacks
Check out what others are saying...
  1. […] Za wygody, które klasyczni przewoźnicy oferują w standardzie, tanie linie pobierają dodatkowe opłaty, i to niemałe. W ten sposób rekompensują sobie niższą cenę biletu. Wybór tanich linii jest najkorzystniejszy, gdy pasażer planuje krótki lot z małym bagażem. […]Leave a comment