Narciarskie lotniska

Wybierasz się na narty, ale chcesz uniknąć oblodzonych dróg i zasp śnieżnych? Postaw na podróż samolotem! Poniżej krótkie zestawienie najpopularniejszych w Europie kurortów zimowych, które znajdują się w pobliżu lotnisk.

Szwajcaria – Genewa

Lotnisko w Genewie to chyba najlepsze „narciarskie” lotnisko Europy. W zaledwie dwie godziny można dostać się do ponad 100 kurortów położonych zarówno po szwajcarskiej jak i francuskiej stronie Alp. Do najbardziej popularnych należą Chamonix, Les Gets czy Courmayeur. Z lotniska do stacji narciarskich dojeżdżają pociągi oraz Aeroskibus. Inne szwajcarskie lotniska w pobliżu gór to Zurich i Basel.

Włochy – Mediolan

Mediolan znajduje się w północnej części Włoch, dzięki czemu w niecałe 3 godziny można dojechać do różnych stacji narciarskich, zarówno z lotniska Milan-Malpensa jak i Bergamo. Bardzo często wybierane są kurorty takie jak Livigno, Bardonecchia, La Thuile i Sestrière. Do hotelu w wybranej miejscowości dostać się można specjalnymi busami. Poza Mediolanem, ważne “narciarskie lotniska” to Turyn i Wenecja.

Bułgaria – Sofia

Bułgaria to opcja dla tych, którzy cenią sobie świetne warunki śniegowe, ale zwracają uwagi na ceny. Chociaż ceny na stoku są takie same jak w Europie Zachodniej, sporo można zaoszczędzić na hotelu i wyżywieniu. Najlepszym kurortem zimowym Bułgarii jest Bansko, który pojawił się na zimowej mapie zaledwie 10 lat temu.

Francja – Nicea

Lotnisko w Nicei to świetny punkt wypadowy do kurortów zimowych w południowej części Alp francuskich, a także Alp włoskich. Z Nicei w 3 godziny dojedziemy do kilkunastu stacji narciarskich, z najlepszą jest Isola 2000 leżąca na wysokości 2600 metrów. Nieco bliżej znajduje się miejscowość Alba, idealna dla początkujących. Jeśli nie interesuje Cię Nicea, możesz również dotrzeć do górskich miejscowości z Lyonu i Grenoble.

Austria – Salzbourg

Z Salzbourga w niecałe 2 godziny można dotrzeć do 100 kurortów zimowych w położonych na północy Austrii. Do najpopularniejszych stacji należy Mayrhofen, znajdująca się w regionie narciarskim Zillertal. Inne wysoko cenione stacje to Westendorf oraz Kitzbuhel. Rodziny wybierają również St Wolfgang, położony bardzo blisko miasta. W Austrii poza Salzboirgiem na narty można dojechać z Insbrucka, a nawet Wiednia.

Niemcy – Monachium

Monachium jest położone tak blisko gór, że można mieszkać w centrum miasta a w ciągu dnia dojeżdzać na stoki. Łatwo się dostać stamtąd zarówno do stacji austriackich, jak i niemieckich. Zugspitze, Kitzbuhel, Zell am See, Soll, Kirchberg oraz Kaprun to najczęsciej wybierane kierunki. Na Zugpitze, najwyżej położonej stacji w Niemczech, dojeżdża pociąg z centrum miasta (w koszt biletu powrotnego wliczone jest wypożyczenie sprzętu narciarskiego).

Comments
One Response na: “Narciarskie lotniska”
  1. Bardzo fajne zestawienie, jak dotąd korzystałem z dojazdu własnym transportem czyli samochodu, ale nieukrywam, że taka forma jest bardzo interesująca z uwagi na czas, a przy wcześniejszej rezerwacji koszt przelotu nie jest taki duży, problem napewno występuje z bagażem no i z dojazdem do właściwej stacji narciarskiej.

Leave a comment