Barcelona nocą

Barcelona – piękna, klimatyczna i pełna życia. Jest jednym z ulubionych miast Polaków. Co roku odwiedzają ją setki tysięcy turystów, utrwalających na zdjęciach miejsca i zabytki takie jak Sagrada Familia, Parc Guel, wzgórze Montjuic, La Rambla czy Muzeum Picassa. Jednak Barcelona to nie tylko zwiedzanie zamków, muzeów czy katedr. Miasto tętni życiem także w nocy.

Pierwszą nocną eskapadę warto rozpocząć w Barri Gotic, starej dzielnicy miasta, która w swoich wąskich uliczkach i zaułkach kryje dziesiątki dużych i małych pubów w przeróżnych stylach i klimatach. Obowiązkowo trzeba zajrzeć do Sugar oraz Rosa Pub – dwa niewielkie lokale schowane przy ulicy Rauric, zaraz za Plaza Real. Pierwszą rzeczą, jaką ujrzymy wchodząc do Sugar, będzie mały dwuosobowy boks umieszczony jak na wystawie sklepowej za oknem przy drzwiach. Można tam usiąść i podziwiać przechodniów, samemu również być podziwianym 😉 Sugar, z karminowymi ścianami oraz lampkami choinkowymi rozwieszonymi na ścianach i pod sufitem, przyciąga co wieczór niezwykłą mieszankę imprezowiczów z całego świata, zarówno turystów jak i mieszkańców Barcelony. Niewielka przestrzeń oraz drinki w śmiesznie niskich cenach (happy hours aż do godziny 23) sprzyjają zawieraniu nowych znajomości.

Tuż za ścianą znajduje się bliźniaczy Rosa Bar, równie mały i równie korzystny dla kieszeni podróżnika. Ciemne i wzorzyste tapety na ścianach, lustro w grubej złotej ramie i kolekcja ciekawych masek i obrazów zawieszonych na ścianach czynią to miejsce odrobinę łagodniejszym dla oka niż sąsiadujący z nim Sugar.

Mniej więcej o 3 w nocy imprezowicze zwykle przenoszą się do klubów i dyskotek. Nie warto robić tego zbyt głośno, bo obudzeni w nocy Katalończycy mieszkający nad przepełnionym lokalem mogą potraktować nas niewyszukanym wiadrem zimnej wody. Warto udać się do klubu Boulevard, w dolnej części La Rambli. Dwie sale przepełnione różnorodną muzyką, od elektronicznej i techno na parterze, po największe hity z lat ‘80 i ‘90 w sali na pierwszym piętrze. Warto przyjść choćby dla niezwykle charyzmatycznego DJ’a, który angażuje się całym sercem w taneczno-muzyczną interpretację każdego utworu zarażając swoją energią wszystkich imprezowiczów.

Leave a comment